Strona główna » Blog » Jak uciec od biura?

Jak uciec od biura?

Wycena, wycena nieruchomości, wycena biur, wycena lokali użytkowych można odmieniać bez końca, ale czy w dzisiejszych czasach czy biuro jest dalej potrzebne?

Wielu z nas pracuje z domu łącząc się z komputerami firmowymi. Kiedyś nasz dom był miejscem odpoczynku, gdzie – może poza telefonem służbowym – odpoczywaliśmy. Teraz wydaje się, że stał się domowym centrum dowodzenia, pracy. Czy zmierzamy do czasów kiedy dom nie będzie domem, a praca pracą. Jeżeli spojrzymy na to od strony analizy dokonanej w raporcie NBP „Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w IV kwartale 2020 r., kwiecień 2021r” w chwili obecnej na rynku występuje nadpodaż powierzchni biurowej  w wysokości około 11% i wydaje się, że poziom ten nie tylko się utrzyma, ale raczej wzrośnie. Rynek ciągle dostarcza nowych powierzchni biurowych -nowoczesnych często kategorii AA, a co ze starymi poczciwymi biurami? Na pewno będą konkurencyjne cenowo, ale czy będą prestiżowe, czy klient będzie czuł się w nich komfortowo? Wszystko zależy od klienta. Dużemu biznesowemu klientowi wygodniej będzie w nowoczesnym biurowcu, a zwykły klient mógłby się w nim czuć nieswojo. Świat się zmienia, a nowe biurowce będą wypierać stare, taka kolej rzeczy.

Czy jednak pandemia nie spowodowała, że taka ilość powierzchni biurowej będzie wydawać się zbędna, a obecne biurowce czeka los fabryk i innych budynków post industrialnych? Może będą w nich lofty z pięknym widokiem na panoramę miasta, a może wrócimy do biura i wszystkie te rozważania stracą sens. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normalności, „Dom” będzie domem, a praca pracą.

Pozostańmy w zdrowiu – Ad Valorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *